I-V 10:00 - 18:30, VI 10:00 - 15:00
Ulonų g. 2, Vilnius

Tiesioginis ir netiesioginis kepimas

   08/30/2022 10:08:33    Komentarai 0
Tiesioginis ir netiesioginis kepimas

Turbūt esate pastebėję, kad neretai grilio receptas prasideda nuo žodžių „paruoškite savo kepsninę netiesioginiam/tiesioginiam kepimui“, tačiau jeigu jūs, kaip ir anų dienų aš, esate sudeginęs ne vieną rimtesnį kepsnį nes ignoravote recepto nurodymus nežinodamas kuo skiriasi šie kepimo būdai, take a sip and keep reading.

Mano šventu įsitikinimu, geriausią burgerį, jautienos steiką ar brisket‘ą (krutininę) iškepsite tik ant grilio. Vis dėl to, tam neužteks tik kokybiškos mėsos bei žvilgančios kepsninės, ir kaip patyrę grilio meistrai mane išmokė, turėsite įsidėmėti dvi auksines kepimo taisykles: laiko stebėjimas ir kaitros valdymas.

Laiko stebėjimui patarimų daug nedalinsiu. Naudokitės programėlių pagalba ar laikrodžiu telefone, tačiau svarbiausia – stebėkite laiką ir apverskite maistą laiku.

Antroji taisyklė – kaitra. Ją įvaldyti prireiks šiek tiek kantrybės. Ar tai būtų dujinė ar anglinė kepsninė, ant jos galite sukurti dviejų tipų kaitrą: tiesioginę arba netiesioginę. Verta paminėti, kad tiesioginiam kepimui įprasta priskirti grilling reikšmę, o netiesioginiam barbecueing", pastarasis naudojamas ilgo kepimo (dažnai virš dūmų) apibūdinimui.

Tiesioginis kepimas, kai maistas yra kepamas tiesiogiai virš ugnies arba virš degiklių. Tiesioginis kepimas puikiai tinka nedideliems kepsniams arba greitai paruošiamam maistui: mėsainiai, steikai, žuvies filė, vištienos kepsniai be kaulo, daržovės, jūros gėrybės. Šiuo atveju maistas intensyviai gauna kaitrą iš liepsnos ir greitai iškepa, o išorė tobulai apskrunda. Įkaitintos grotelės taip pat atiduoda šilumą tiesiai į maistą ir tuo pačiu palieka tas gražias grotelių žymes. Todėl viską, kas kepa mažiau nei 20 minučių, galite kepti tiesioginiu kepimo būdu. Mano patarimas, būkite dėmesingi ir užmeskite akį į savo ruošiamą maistą, nes dėl intensyvios kaitros maistas gali greitai prarasti drėgmę ir pasidaryti sausas arba tiesiog sudegti.

Netiesioginis kepimo būdas yra kuomet maistas kepamas šalia ugnies, o ne virš jos. Paprastai, vienoje kepsninės pusėje paliekame įjungtus degiklius arba žarijas, o kitoje pusėje degiklius išjungiame arba patraukiame įkaitintas žarijas. Kaitrą galite palikti ir iš šonų, paliekant įjungtus tik šoninius degiklius, o per vidurį - išjungtus. Maistą dedame ant tos pusės kurioje degikliai yra išjungti arba nėra žarijų. Šis kepimo būdas tinka, bet kokiam maistui kurį užtrunkate gaminti ilgiau nei 20 minučių: didesni mėsos kepsniai, visas viščiukas, šonkauliai ar net pyragai bei bulvių plokštainiai.

tiesioginis ir netiesioginis kepimas

Kepant netiesioginiu kepimo būdu, maistas gauna spinduliuojamą kaitrą, tačiau ji nėra tokia intensyvi kaip, kad gaminant virš tiesioginės ugnies. Kepdami netiesioginiu būdu, uždarykite kepsninės dangtį, kad šiluma skleidžiama nuo įkaitintų anglių ar degiklių galėtų atsimušti į kepsninės dangtį ir cirkuliuotų aplink maistą, taip išgaunant konvekcinę šilumą (visai kaip orkaitėje, tik su daug sodresniu maisto skoniu). Šiuo atveju maistas nepridega ir kepa tolygiai iš visų pusių iki pat savo centro.

O dabar master class – kepimas ir tiesioginiu ir netiesioginiu būdu. Man šis būdas puikiai pasiteisina, kai noriu iškepti steiką. Iš tiesų, norint iškepti tobulą steiką, patarčiau rinktis storesnius mėsos kepsnius, nes plonesnius, kur kas paprasčiau perkepti, todėl aš visuomet renkuosi, mažiausiai 4cm storio mėsą. Pradedu nuo kepimo ant tiesioginės ugnies, kad kepsnys apskrustų ir švelniai karamelizuotųsi, o toliau pagal pageidavimus: jeigu norim „medium rare“ ar „well done“, pastumiu kepsnį į netiesioginio kepimo zoną ir baigiu jį kepti naudojant netiesioginę kaitrą. 

Pabaigai, kai jau žinome kaip kepti tiesioginiu ir netiesioginiu būdu, mano patarimas, išmokit nustatyti kepsnių temperatūrą. Apie tai pasakojame kitame straipsnyje.

Kaip visuomet, jeigu turite klausimų, rašykite mums Facebook, Instagram ar aplankykite mus fizinėje parduotuvėje!

 

Komentarai ()

Palikite komentarą