I-V 10:00 - 18:30, VI 10:00 - 15:00

Ar grilį galima naudoti balkone?

   09/29/2022 00:00:00    Komentarai 0
Ar grilį galima naudoti balkone?

Ypač aktualus klausimas dėl grilių naudojimo yra šis: ar galima grilius eksploatuoti balkone? Ilgą laiką atsakymas į šį klausimą buvo griežtas „ne“, tačiau dabar situacija yra pasikeitusi ir tai priklauso nuo to, kokiu kuru yra kurenamas Jūsų grilius: kietu kuru, dujomis ar elektra.

2019 m. buvo pakeistos Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės, o konkrečiai, jų 25 punktas. Anksčiau šis punktas neišskyrė grilių, kepsninių ir rūkyklų pagal kuro rūšį, o nuo 2019 m. gegužės šis punktas aiškiai byloja, kad tik kietu kuru, t.y. anglimis, jų briketais, malkomis ir pan. kūrenamas „šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų“. Svarbus yra ir dar vienas šių taisyklių punktas nr. 342, kuris teigia „Dujų balionai nuo šildymo prietaisų ir įrenginių turi būti laikomi ne mažesniu kaip 1 m atstumu“. Po konsultacijų su Priešgaisrinės apsaugos departamentu, buvo gautas atsakymas, kad draudžiami yra kietu kuru kūrenami prietaisai, o dujinius grilius eksploatuoti yra leidžiama laikantis gamintojų ir įstatymų reikalavimų.

Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos specialisto atsakymas į paklausimą: „Atsakydami į Jūsų paklausimą informuojame, kad Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių (toliau – BGST), patvirtintų departamento direktoriaus 2005 m. vasario 18 d. įsakymu Nr. 64, 25 punktas nustato, kad „Kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius, ugniakurus naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo pastatų“, o BGST 74 punktas nustato, kad „Patalpose, balkonuose, lodžijose, erkeriuose, terasose ir ant pastato stogo draudžiama naudoti kepsnines, šašlykines ir rūkyklas, kurioms naudojamas kietasis kuras, jei kitaip nenumato gamintojo naudojimo instrukcija“, todėl balkonuose jų naudoti negalima. Kitokios šašlykinės, kepsninės (pvz., elektrinės, dujinės) balkonuose arba terasose gali būti eksploatuojamos pagal gamintojo instrukcijose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus“.

Taigi, atsakymas būtų toks – kietu kuru kūrenami griliai, kepsninės, rūkyklos ir pan. prietaisai balkonuose yra draudžiami, o dujomis arba elektra kūrenamos kepsninės, griliai ir rūkyklos yra leidžiami, jei laikomasi įstatymų ir gamintojų rekomendacijų.

Ką dar reikia žinoti? Jei jūsų gyvenamojo namo taisyklės draudžia naudoti grilius, kepsnines ar rūkyklas, jų reikėtų nenaudoti. Jei jūsų buto nuomos taisyklės draudžia naudoti grilius, kepsnines ar rūkyklas grilius, jų reikėtų nenaudoti. Be abejo, reikėtų pagalvoti apie gerą sugyvenimą su kaimynais, t.y. grilinant neuždūminti kaimynų gyvenamųjų patalpų, nes taip galite ir gaisrinę prisišaukti, nepriklausomai nuo to, kad viskas daroma legaliai ir saugiai. Jei tokių apribojimų nėra, galite naudoti dujinį ar elektrinį grilį ar rūkyklą savo balkone. Tą darant reikėtų vadovautis gamintojo reikalavimais, kur paprastai būna nurodyti atstumai nuo pastato sienų. Dažnai būna rekomenduojamas 0,6–1 m atstumas nuo nedegių sienų. Naudojant dujinį grilį, dujų balioną reikėtų laikyti ne mažesniu kaip 1 m atstumu nuo grilio kepimo zonos.

Komentarai ()

Palikite komentarą