I-V 10:00 - 18:30, VI 10:00 - 15:00
Ulonų g. 2, Vilnius

Kaip išsirinkti Jums tinkamiausią Lauko šildytuvą

   05/25/2018 18:07:15    Komentarai 0
Kaip išsirinkti Jums tinkamiausią Lauko šildytuvą

Pripratus mėgautis šiltais vasaros vakarais terasoje visiškai nesinori eiti į vidų atėjus vėsesniems orams. Atėjus rudeniui, žiemai pasisėdėjimai terasoje atrodo visiškai neįmanomi, nebent investuosite į jums tinkamą lauko šildytuvą!

Lauko šildytuvai prailgina laiką kurį patogiai galite praleisti lauke pilnai išnaudodami savo terasų erdves ištisus metus.

Jūs turite kelis skirtingus variantus norint mėgautis šiltais ir jaukiais vakarais šaltomis dienomis. Šis straipsnis padės jums sužinoti apie pagrindinius lauko šildytuvų tipus ir svarbiausius aspektus į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį renkantis jums tinkamiausią šildytuvą.

Trys kuro tipai lauko šildytuvams.

Lauko šildytuvai paprastai naudoja vieną iš trijų pagrindinių kuro rūšių – propano, elektros ir medžio – kiekvienas turi savo privalumus ir trūkumus. Pažiūrėkime apie kiekvieną kuro tipą atskirai  ir padėsime suvokti, kuris iš jų yra tinkamiausias jums.

 1.Propano Butano Šildytuvai

Propano šildytuvus yra paprasta įrengti jūsų kieme. Dažniausiai jų įrengimas nereikalauja profesionalo pagalbos. Juos užtenka surinkti pagal instrukciją, prijungti dujų balioną ir su vienu mygtuko paspaudimu įkurti ugnį.  Dujų balionai yra lengvai keičiami, nunešus seną (tuščią) jums tiesiog paduos naują dujų pripildytą balioną. Propano dujų šildytuvai labai greit sušyla. Tačiau reiktų žinoti, kad šiuos šildytuvus galima naudoti tik atvirose arba pusiau atvirose terasose, turi būti paliktas atstumas tarp kaitinamo elemento ir degaus paviršiau (pvz. medinės lubos, siena)

2.Elektriniai Lauko Šildytuvai

Elektriniai lauko šildytuvai paprastai yra labai patogūs. Elektriniai lauko šildytuvai, išskyrus pakabinamus ir ant sienos montuojamus modelius nereikalauja montavimo ir tiesiog turi būti prijungti į maitinimo lizdą. Nepatogumai kuriuos galite patirti, yra tai, kad elektrinį šildytuvą reikia laikyti arti elektros lizdo arba jei jo nėra šalia sugalvoti kaip iki jo atvesti elektrą.
Elektra kainuoja daugiau nei dujos ar mediena nuolatiniam naudojimui, tačiau elektrinius šildytuvus yra labai lengva naudoti ir prižiūrėti, ir jie yra vienintelis lauko šildytuvo tipas, kurį galima naudoti uždaroje patalpoje. Infraraudonųjų spindulių šildytuvas veikia panašiai kaip saulė, nesvarbu ar pučia vėjas spinduliai šildys taip pat kaip esant geram orui, infraraudonųjų spindulių šildytuvai paprastai yra labai efektyvus ir išnaudoja daugiau nei 90% energijos šildymui, kadangi nevyksta degimo procesas šio tipo šildytuvai neteršia aplinkos

3. Mediena

Laužavietės kūrenamos malkomis yra populiariausias pasirinkimas norint sukurti jaukią aplinką. Ugnis suteikia jaukumo, žmonėms patinka degančių malkų kvapas. Laužavietės reikalauja dau

g priežiūros – jūs turite nuolat pridėti daugiau medienos, kad ugnis išliktų ir išvalytų pelenus po to. Be to, laužavietėje labai

sunku  kontroliuoti skleidžiamos šilumos kaitrą.

4 veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant lauko šildytuvą

Norint suprasti kuris lauko šildytuvas būtų jums tinkamiausias reikia tinkamai susidėlioti prioritetus, galimybes įsigyti teisingą produktą bei viską apsvarstyti. Kiti 4 veiksniai jums turėtų padėti apsispręsti.

  1. Kaip bus naudojamas lauko šildytuvas

Tai yra pats svarbiausias dalykas, kurį derėtų apsvarstyti perkant lauko šildytuvą. Jūsų kiemo ar terasos plotas ir forma, situacijos kuriose bus naudojamas šildytuvas, kiek žmonių paprastai būna jūsų aplinkoje, aiškiai nustatant ir atsižvelgiant į visus šiuos veiksnius bus kur kas lengviau išsirinkti lauko šildytuvą, kuris tenkins jūsų poreikius.

Jei jūsų terasa nedidelio ploto ir jūs ir jūsų draugai paprastai sėdi šalia vieno stalo ar zonos stalinis dujinis arba elektrinis pakabinamas šildytuvas puikiai atliktų savo darbą. Jei turite erdvę kuri yra uždara turite atmesti visas variantus išskyrus elektrinius lauko šildytuvus.

Jei norite, kad šildytuvas taptų pagrindiniu aspektu socialinių situacijų metu, o ne kažko funkcionalaus, laužavietė tampa visai svarstytinas variantas. Geriausias pasirinkimas priklauso tik nuo konteksto ir asmeninių pageidavimų.

2.Kaina

Įvairių variantų kaina labai skiriasi priklausomai nuo jų dydžio, tipo ir stiliaus. Daugelio mažesnių stalinių šildytuvų kainos prasideda nuo 100 iki 200 eurų.

Ant žemės pastatomi šildytuvai kainuoja daugiau, kokybiškesni variantai prasideda nuo 200 eurų ir gali pasiekti 1000 ir daugiau eurų sumas. Pakabinami ar ant sienos kabinami šildytuvai prasideda nuo 100 eurų ir irgi laisvai gali pasiekti daugiau nei tūkstantį eurų.

Laužavietės ar lauko židiniai paprastai kainuoja kelis šimtus eurų. Galite rasti ir žemiau 100 eur kainuojančias laužavietės, dažniausia jos būna pagamintos iš prastesnių medžiagų, žmonės daro labai didelę klaidą žiūrėdami vien tik į metalo storį mm, jei laužavietės pagamintos iš kokybiško metalo jo storis nėra tiek svarbus. Priklausomai nuo dizaino, naudojamų medžiagų laužaviečių kainos gali siekti ir 600 eur.
Ieškant šildytuvo būtų tikslinga nusistatyti galimą biudžetą, kad žinotumėte kokiame diapozone ieškoti. Jei jūsų poreikiai ir pageidavimai yra paprasti nėra reikalo mokėti daugiau negu planuojate.

3. Išvaizda

Kai kurie žmonės bus patenkinti bet kokiu šildytuvu svarbu, kad jis būtų funkcionalus. Kiti norės, kad jis taptų kaip kiemo ar terasos papuošimu. Jei išvaizda jūsų nuomone yra svarbus aspektas renkantis šildytuvą skirkite daugiau  laiko, kad galėtumėte išsirinkti jums priimtiniausią variantą, kuris labiausiai tiktų jūsų terasai.

4. Naudojimas

Kai kuriuos lauko šildytuvus yra labai lengva naudoti vos išėmus iš dėžutės. Kitiems gali prireikti montavimo darbų, ar profesionalų pagalbos.
Dauguma elektrinių ar dujinių šildytuvų naudojimas yra lengvas, tiesiog reikia jį vienu ar dviem mygtuko paspaudimais įjungti. Sukurti laužavietę darbo ir priežiūros yra kur kas daugiau. Kai kuriuos modelius užtrunka surinkti ilgiau nei kitus, tai priklauso nuo pakuotės, dažniausiai daugiausiai surinkinėjimo reikalauja dujiniai šildytuvai.
Pasverkite darbą susijusį su lauko šildytuvais. Kad pastangos įjungti šildytuvą netaptų atgrasančios produkto naudojimui.

Išvada

Nesvarbu ar norite šildytuvo vakarėliams kuris taptų pagrindiniu vakaro aspektu ar tiesiog norite mėgautis arbata terasoje nepriklausomai nuo oro sąlygų lauke, jūs tikrai galite išsirinkti sau tinkantį šildytuvą. Jūs negalite valdyti oro, bet galite savo lauko erdves padaryti kur kas patogesnes, net esant šaltiesiems mėnesiams.

Komentarai ()

Palikite komentarą